No products in the Quote Basket.
Product listed are not indications of stock in the store. Contact Us Today for availability!
| BTU | |
|---|---|
| Capacity | 50lb. capacity |
| Design | floor model |
| Material | cast iron, mesh, nickel plated, stainless steel |
| Power Type | gas |
| Product Type | fryer |
| Safety and Compliance | CE, CSA, CSA flame, CSA star, NSF |
| Vendor Name | Imperial Range |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 92879 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 15.5 cm |
| Item Height | 36 cm |
| Item Depth | 30.5 cm |
| Item Weight | 232 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Fryer, Gas, Floor Model, Full Pot |
| Specsheet | View Specsheet |